22 czerwca 2013 Płonka Kościelna zaprasza na IV Festiwal Młodych organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji ŁomżyńskiejKontakt do nas:
biuro@ksm-lomza.pl


2012

2011

2011

ksm

face

Blog > Komentarze do wpisu

IV Fesitwal Młodych w Płonce Kościelnej – reportaż

22 czerwca 2013 r odbył się IV Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej. Tegoroczny festiwal przebiegał pod hasłem „Wiara czyni cuda”. W Roku Wiary uczestnicy chcieli zatrzymać się nad naszą postawą życiową wobec Boga, Świata i Człowieka, a także wyjść naprzeciw współczesnym wyzwaniom stawianym przed młodym człowiekiem.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12 zawiązaniem wspólnoty i wyznaniem wiary przy źródle „ na Łasku” , która poprowadził zespół „Już i jeszcze nie „ pod przewodnictwem ks. Adama Ulatowskiego . Wśród młodych Diecezji Łomżyńskiej był obecny ks . bp. Stanisław Stefanek , który poświęcił wszystkie pamiątki „ festiwalowe”.

O godzinie 13 uczestnicy festiwalu przeszli od źródełka do miejsca festiwalu w pielgrzymce jedności , wspólnie odmawiając różaniec. Na scenie przywitał ich zespół „Mocni w Duchu” i rozpoczęła się animacja młodych na placu festiwalu. Modlitwa wstawiennicza i wspólny śpiew oraz konferencja o. Remigiusza Recława. Następnie odbyły się spotkania w grupach , których tematem przewodnim była „wiara”.

Gościem specjalnym festiwalu był Rafał Supiński muzyk i aktor z Opery Podlaskiej w Białymstoku . Rafał podzielił się swoim świadectwem ,a także wykonał utwór ze spektaklu „Upiór w operze”. Spotkanie z zespołem Mocni w Duch zakończone zostało wspólną koronka do Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 16 nastąpiło przygotowanie do Eucharystii. Uczestnicy IV Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej zgromadzili się w sanktuarium aby w ciszy i pokorze wysłuchać świadectw . Eucharystii przewodniczył J.E.ks. bp. Stanisław Stefanek , który od początku bardzo mocno wspiera dzieło festiwalu. Po mszy św. był czas na posiłek .

Dzięki niezwykłej gościnności mieszkańców Płonki Kościelnej , na pewno nikt z festiwalu nie wyjechał głodny. O godzinie 19 nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu , która prowadził zespół Theoforos. Cudowne chwile, kiedy 1500 młodych osób adoruje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na koniec wystąpił główny gość festiwalu zespół TGD – jeden z najpopularniejszych zespół grający muzykę chrześcijańską w Polsce. Młodzi bawili się doskonale. Tegoroczne spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

 GOTÓW!

sobota, 17 maja 2014, ksm-lomza

Polecane wpisy